کشت برنج و هندوانه در استان لرستان ممنوع اعلام شد.

اولین جلسه شورای حفاظت از منابع آب و کارگروه استانی سازگاری با کم آبی استان لرستان در سال 1400 در روز دوشنبه مورخ ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ به ریاست مهندس امیری معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و با حضور مهندس حسن نژاد مدیر عامل شرکت آب منطقه ای لرستان و سایر اعضای شورای حفاظت از منابع آب استان بصورت ویدئو‌کنفرانس برگزار گردید.

در این جلسه مدیر عامل شرکت آب منطقه ای لرستان گزارشی از آخرین وضعیت منابع آبهای سطحی و زیر زمینی، کاهش آبدهی رودخانه ها نسبت به سال گذشته و‌حجم مخازن سدهای استان ارائه و بر همکاری همه ذیمدخلان در حفاظت از منابع آب تاکید کرد. به گفته ایشان تغییر الگوی کشت، مسدود کردن چاه های غیر مجاز، کنترل اضافه برداشت چاه های مجاز، نصب کنتور هوشمند در همه چاه ها و تغییر آبیاری سنتی به مدرن را از جمله اقدامات موثر در سازگاری با کم آبی و مقابله با چالش‌های آبی در استان برای عبور از شرایط کم آبی و پیک مصرف تابستان برشمرد و همکاری همه آحاد مردم و دستگاه های اجرایی را برای تحقق آنها  ضروری دانست .
در انتهای جلسه معاون عمرانی استانداری لرستان تاکید کرد: کشت برنج، هندوانه و سایر محصولات پر آب طلب در نقاطی که به تشخیص آب منطقه‌ای و جهاد کشاورزی با افت شدید سطح آب زیرزمینی روبرو هستند، ممنوع بوده و با متخلفین مطابق قانون برخورد خواهد شد.